راهکار بازگشت مشتریان ناراضی

4 از 5 (3 نظر)

بازگرداندن مشتریان ناراضی

 

اهمیتی ندارد که کسب‌وکارتان چه باشد، به هر حال امکانش وجود دارد که با مشتری‌ ناراضی یا خشمگین برخورد کنید. هنگامی که مشتری ناراضی شما را تهدید می‌کند که دیگر از خدمات یا محصولات‌ تان استفاده نخواهد کرد، واکنش شما چگونه است؟ برخی از شرکت‌ها اصلا پاسخ نمی‌دهند و برخی به پر کردنِ فرم‌های نظرسنجی، اکتفا می‌کنند. اما در مورد شرکت‌های تازه‌ تأسیس، تلاش برای جلب دوباره‌ی اعتماد این مشتریان و درس گرفتن از بازخوردهای آنها، معمولا روش بهتری است. همان‌طور که «وارن بافِت» گفته است: ما نمی‌توانیم فقط مشتری را «راضی» کنیم؛ بلکه باید یاد بگیریم که چگونه مشتری را «مشعوف» کنیم.

جذب-مشتری

 

راهکار بازگشت مشتریان ناراضی :

برای بازگرداندن مشتریان خود راهکارهای زیر را بررسی و اجرا کنید.

 - یافتن علت عدم رضایت

مشتریان اگر از شما و خدماتتان راضی باشند همواره خدمات و یا کالای مورد نیازشان را از شما تهیه می کنند. هر زمان مشکلی وجود داشته باشد به دنبال گزینه دیگری برای جابه جایی خواهند گشت. اگر می خواهید بدانید در قدم اول علت ریزش مشتریان و یا از دست دادن مشتریان قدیمتان چیست، حتما می بایست علت ناراضیتشان پیدا شود و بهترین گزینه پرسیدن دوره ای از مشتریان است. می توانید از طریق پرسشنامه و یا تماس تلفنی با آنان از آن ها نظرسنجی نمایید.

 - برطرف کردن علت نارضایتی

هنگامی که علت نارضایتی مشتری خود را یافتید به دنبال برطرف نمودن آن باشید. برخی از دلایل را باید مورد بررسی بیشتر قرار دهید و برای برخی دیگر می بایست سریعا تغییر موضع نمایید. برای مثال شما روند فروش پیچیده دارید و این روند حوصله سر بر است. می بایست روند فروشتان را در سریعترین زمان ممکن ساده سازی نمایید.

محیط فروشتان دلگیر است و باعث ایجاد احساس ناخوشایند در مشتری می شود. می توانید برنامه ای برای تغییر دکوراسیون داشته باشید و به عنوان برنامه میان مدت برایش پلن داشته باشید.

 - اطلاع رسانی تغییرات جدید

هر تغییری که بابت عدم رضایت مشتریان داشته اید را به اطلاع آنان برسانید. اگر شما کلوپ مشتریان دارید می توانید اطلاع رسانی را به صورت عمومی اعلام نمایید. البته اگر درخواست و یا مشکل برطرف شده آمار بالایی را در بین  ناراضیان داشته است ازین راه استفاده نمایید.

راه دیگر اطلاع رسانی هم خبر دادن به همان تعداد مشتریان خاص است. ارسال پیامک اطلاع رسانی و یا تماس با مشتری می تواند گزینه ایده آلی برای خبردهی باشد.

 

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

 

کد BSC : -70951607619182024-991451451-18588;