انواع رازهای موفقیت در فروش

4 از 5 (3 نظر)

راز موفقیت در فروش

موفقیت در فروش نیاز به برنامه فروش ، مدیریت فروش حرفه‌ای  و فروشنده حرفه‌ای دارد. در ایران دو دسته فروشنده داریم. افرادی از سر ناچاری، فروشنده شده‌اند و افرادی که به فروشندگی به عنوان یک حرفه تخصصی نگاه کرده و آن را یک کار سخت ولی شیرین می‌دانند. برای موفقیت در فروش باید تمام توان ، دانش و مهارت‌ فروش را در مسیر مناسب هدایت نمود. 

در اینجا تعدادی روش را برایتان ذکر کرده ام تا آن‌ها را هر روز بکار برید. در این صورت نتایج فروش شما به طور چشمگیری افزایش می یابند.

The-secret-to-success-in-sales

 - به شخصیت مشتری توجه کنید

زمانی که پیشنهاد فروش خود را می نویسید، مشتریان را در نظر بگیرید و سعی کنید طبق شخصیت آنها پیشنهادتان را طراحی کنید. این که آیا باید رسمی باشید، معمولی به نظر برسید و یا چیزی بین این دو حالت - تا زمانی که نیاز مشتری را نشناسید و با انگیزه هایش آشنا نشوید نمی توانید خدمات خوبی ارائه دهید.

 - نسبت به کارتان جدی باشید.

تصمیم بگیرید تا تمام راه تا بالا را بپیمایید و به 10 درصد افراد ممتاز زمینه کاری خودتان برسید. هر چیزی کمتر از داشتن تعهد نسبت به تعالی عبارت است از یک پذیرش فاقد هشیاری میانه روی، با عملکرد متوسط یا زیر متوسط. هنگامی که شما درباره فروش تان جدی فکر می کنید و تصمیم می گیرید که در کارتان بهتر باشید روند ایجاد تغییر در زندگی تان شروع می گردد و در مسیر خودتان قرار می گیرید تا یکی از افراد ممتاز شغل خود شوید.

 - مهارت لازم بر سر راه موفقیت در فروش را تشخصی دهید.

آن یک مهارتی که اگر آن را تکمیل کنید و با کیفیت عالی انجام دهید چیست که به شما کمک می‌کند تا فروش و حقوقتان را دو برابر نمایید؟

پاسخ تان هر چه هست آن را بنویسید و فهرستی از کلیه کار هائی بنویسید که در یادگیری آن مهارت می توانید انجام دهید و همین امروز- هر بار فقط یک مرحله – شروع کنید تا اینکه در آن مهارت، مسلط یا استاد شوید. تا زمانی که حقوق شما دو برابر شود شما فقط به اندازه یاد گرفتن یک مهارت مسلط شوید (که اگر ایستادگی کنید مسلماً بدین گونه خواهد شد)، آنگاه شما باید این سؤال را مجدداً بپرسید: «هم اکنون سؤال این است که، کدام مهارت است که بیشترین کمک را به من می نماید تا درآمدم را افزایش دهم؟» سپس آن مهارت جدید را به عنوان هدف تنظیم کنید و طرحی بریزید که آن را یاد بگیرید (از جمله خواندن، گوش کردن و تمرین کردن در این زمینه) و سپس مشغول کار شوید.

در بقیه قسمت کارتان، یک پروژه کاملاً مستقل تعریف کنید و همیشه بر روی آن کار کنید تا مهارتی را که در آن زمان بیشترین کمک را به شما بنماید یاد بگیرید.

 - دوستان را با دقت انتخاب نمایید.

با افراد خوبی نشست و برخواست کنید. چارلی جونز همیشه می گفت:

«در مدت پنج سال همان شخصی خواهی بود که امروز هستی، به جز براساس کتاب هایی که مطالعه می کنی و افرادی که ملاقات می نمایی.»

افراد مثبت با سایر افراد مثبت معاشرت می کنند و برنده ها نیز با برنده ها. هنگامی که فکرتان را تغییر می دهید و درباره خود و نیروی بالقوه خودتان به طور کلی خوش بین می شوید، افرادی را به درون زندگی خود جذب می کنید که به همان صورت فکر و احساس می کنند.هم زمان، افراد منفی و بی فایده از اطرافتان رانده و متوجه می شوند که دیگر علاقه ای به شما ندارند.

متصدیان ممتاز فروش «دوستدار تنهایی اند». منظورم این نیست که آن ها افراد جامعه ستیزی هستند که هیچ دوست و همکاری ندارند. این صرفاً بدان معناست که افراد ممتاز در خصوص مردمی که همکار بودن یا شراکت یا دوستی با آن ها را می پذیرند طبیعت گزینشی دارند. آن‌ها به خودشان اجازه نمی دهند که در کنار افراد منفی وقت خود را بگذرانند. منظور از افراد منفی کسانی است که با شکایت کردن ها و بدبینی های خود روحیه آن ها را خراب می کنند.

 - تصمیم بگیرید که تا ابد زندگی کنید.

از سلامتی فیزیکی خود مراقبت عالی به عمل آورید. امروز تصمیم بگیرید که می خواهید تا سن 90 سالگی یا بیشتر زندگی کنید. سپس عادت های جاری خودتان در زمینه سلامتی را امتحان کنید و از خود بپرسید،

«آن تنها عادت سلامتی چیست که اگر آن را ایجاد کنم بیشترین کمک را می نماید تا همین امروز سطوح برازندگی فیزیکی و انرژی ام اصلاح شوند؟»

وزن ایده آل خود را مشخص نمایید و سپس برنامه ای بریزید که به آن وزن برسید و آن را در باقیمانده زندگی تان حفظ نمایید سطح برازندگی فیزیکی و انرژی را که می خواهید از آن لذت ببرید معین کنید و سپس تمرین ورزشی را بطور منظم شروع نمایید به نحوی که درباره خودتان احساس فوق العاده داشته باشید.

مرد 100 ساله ای را به خاطر آورید که روزنامه با او مصاحبه کرد و از او پرسید که احساسش درباره رسیدن به 100 سالگی عمرش چیست. او گفت، «اگر می دانستم که عمرم این‌قدر طولانی می گردد، خیلی بیشتر از اینها از خودم مراقبت می کردم.»

کارشما این است که از امروز مراقبت عالی از خود به عمل آورید به طوری که حتماً عمر طولانی پیدا کنید و در تمام راهه درباره خود احساس بسیار خوبی داشته باشید.

 - تمرین «تجسم خلاق» نمایید.

بطور مداوم خود را به عنوان بهترین متصدی فروش در زمینه کاری خود به تجسم در آورید. به خاطر داشته باشید که فردی که «می بینید» فردی است که شما «خواهید بود» کلیه اصلاحات زندگی شما با اصلاح انجام خواهد شد که در تصویر ذهنی شما از خودتان صورت می گیرد. هنگامی که شما خودتان را مجسم کردید و دیدید که آرام، مطمئن، مثبت و موفق هستید، ذهن نیمه هشیار شما آن تصویر را به عنوان یک فرمان می‌پذیرد و رفتار خارجی شما را سازماندهی می‌کند و به نحوی که این با تصویر درونی شما هماهنگ خواهد بود.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

 

 

کد BSC : -70951607619392024-1582414362-18684;