چگونه می توان مشتری خود را قانع کنیم

4 از 5 (3 نظر)

چگونه مشتری خود را قانع کنیم

 

چگونه مشتری را قانع کنیم . اگه بهتون بگم یادگرفتن اینکه چگونه مشتری را قانع کنیم آسونه باور میکنید ؟ در واقع قانع کردن مشتری خیلی کار سختی نیست اما فوت و فن هایی داره که باید انجام بشه .

Persuade-the-customer

 

استفاده از عبارت "به دلیل اینکه" در ارتباط با مشتریان

 - اولین تماس در بازازیابی

شما اگر بخواهید اولین تماس یا در اصطلاح تماس سرد را با مشتری خود برقرار کنید، چه از پشت تلفن و چه به صورت چهره به چهره، حتما به دنبال هدفی از برقراری این تماس هستید. زمانی که شما به دنبال رسیدن به هدف خود در اولین تماس هستید، اتفاق جالبی در حال وقوع است، دقیقا در آن طرف خط و یا در مقابل شما، فردی قرار دارد که ماموریت او جلوگیری از شما برای رسیدن به هدف خودتان است. در اصطلاح به این افراد دروازه بانان گفته می شود؛ کسانی که پولی دریافت می کنند تا فروشندگان و بازاریابان تلفنی را دست به سر کنند. اگر شما تماس بگیرید و بگویید میخواهم با فرد تصمیم گیرنده در شرکت شما صحبت کنم، بدون شک پای فرد دروازه بان به میان می آید. اینجاست که باید از کلمه اسرار امیزه “به دلیل اینکه” استفاده کنید.

مثلا:  سلام ، وقتتون بخیر. امکانش هست تا با فرد تصمیم گیرنده در شرکتتون صحبت کنم به دلیل اینکه می خواهم اطلاعاتی راجع به …… بهشون بدهم.

در این حالت، با شنیدن عبارت “به دلیل اینکه” فرد دروازه بان در خواهد یافت که شما دلیلی متقاعد کننده برای تماس و ارتباط خود دارید. در بسیاری از مواقع فقط شنیدن عبارت “به دلیل اینکه” از زبان شما برای مشتری کافیست تا شما به هدف خود برسید.

 

 - وقت ملاقات گرفتن

در چرخه فروش، وقت ملاقات گرفتن از افراد تصمیم گیرنده در کسب و کارها بسیار دشوار است. چون اغلب افراد وقت محدود داشته و در اصطلاح سرشون شلوغه. وقتی از کسی می خواهید که وقت بگذارد تا شما با وی صحبت کنید، اولین چیزی که به ذهنش خواهد آمد این است که: “چرا باید این کار را انجام دهم؟” اگر نتوانید دلیل کافی برای ملاقات خود داشته باشید، موفق نخواهید بود. شما باید “به دلیل اینکه “را به درخواست ملاقات خود اضافه کنید.

مثلا:  سلام جناب … میدونم شما محدودیت زمان دارید و سرتون شلوغه، اما من میخوام یه فرصتی به من بدید تا راجع به محصولاتمون با شما صحبت کنم به دلیل اینکه من مطمئنم شما علاقه مندید اطلاعات بیشتری راجع به محصولات ما بگیرید.

 

 - نهایی سازی فروش ( بستن قرارداد)

آخرین گام در فرایند فروش، رسیدن به مرحله بستن قرار داد می باشد. این مرحله به شدت بستگی به مرحله های قبل دارد؛ اینکه شما چطور رفتار کرده اید. به یاد داشته باشید رازی برای فروش موفق وجود ندارد، بلکه مجموعه ای از اسرار در کنار همدیگر موجب موفقیت شما خواهند شد.

اگر چشم انداز و پیش فرض هایی برای کار خود داشته، شرایط مناسب را فراهم، راه های ارتباطی را ایجاد و همچنین راه حل های مناسب را طراحی کرده اید، اکنون برای بستن قرارداد، “به دلیل اینکه” را نیز به گفتگوهای های خود اضافه کنید.

اما بازم فکر نکنید صرفا استفاده از عبارت اسرارامیز “به دلیل اینکه ” می تواند جایگذین سخت کوشی و تلاش شما باشد. خیر، بلکه تنها در هموارتر شدن و سهل شدن فرایند فروش کمک می کند.

 

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

 

کد BSC : -70951607621302024-1496422295-18592;