انتقال ایمیل های حساب قدیمی به ایمیل جدید

4 از 5 (4 نظر)

آموزش تغییر و انتقال آدرس ایمیل فعلی به ایمیل دیگر

دلایل مختلفی برای تغییر آدرس ایمیل از یک سرویس دهنده به سرویس دهنده دیگر وجود دارد؛ مثلا تغییر شغل و الزام برای استفاده از یک ایمیل جدید، استفاده از سرویس دهنده های خاص برای ساخت ایمیل دانشگاهی یا این که آدرس ایمیل شما چندان مناسب نبوده و نهایتا مجبور شوید از سرویس های دیگر استفاده کنید. در ادامه نحوه انتقال کامل حساب ایمیل به حساب دیگر را می خوانید.

ساخت حساب کاربری (اکانت) جدید در جیمیل و اوت لوک

دو موردی که برای راه اندازی و انتقال ایمیل به جیمیل جدید و.. باید به آن ها توجه داشته باشید ، سرویس دهنده انتخابی و نام ایمیل شما می باشد. در میان سرویس دهندگان مختلف ، در حال حاضر جیمیل ( Gmail ) و اوت لوک (Outlook) نسبت به سایرین قابلیت های بهتر و بیشتری دارند. همچنین محدودیت های سایر سرویس دهندگان را ندارند. مثلا در برخی از سرویس ها محدودیت هایی برای انتقال اکانت و دسترسی به ایمیل بعد از مدت زمان خاصی وجود دارد. این سرویس دهندگان معمولا مخصوص شرکت ها ، ادارات و دانشگاه ها هستند و بعد از اتمام دوره کاری یا تحصیل ، منقضی میشوند.

بخش بعدی نام ایمیلی است که انتخاب می کنید. نام هایی که انتخاب می کنید ، باید معمول باشد و به سادگی به خاطر سپرده شوند. ۳unboy2010@gmail.com یا  0arez00@outlook.com ، نمونه ای از آدرس های نامناسب هستند که پیشنهاد می کنیم از انتخاب نام های مشابه خودداری کنید.

 

انتقال ایمیل های حساب قدیمی به ایمیل جدید

برای انجام این مرحله ، نیاز است که دسترسی POP3 داشته باشید. اگر سرویس دهنده قبلی شما این دسترسی را نداشت ، به ناچار هر پیغام را فوروارد  (Forward) کنید. اگر تمامی ایمیل های شما در نسخه دستکتاپ Outlook وجود دارد ، می توانید این ایمیل ها را در فایل PST و با استفاده از IMAP ، وارد جیمیل خود کنید. کافی است جیمیل را در Outlook اضافه کنید و سپس فولدرها را داخل جیمیل بکشید و رها کنید.

در صورتی که سرویس دهنده شما از دسترسی POP3 برخوردار است، به سادگی می توانید فایل هارا منتقل کنید. در Outlook این کار به سادگی انجام پذیر است. ابتدا با استفاده از چرخ دنده موجود در گوشه سمت راست ، Options را انتخاب کنید و سپس روی Import email accounts کلیک کنید.

Transfer-old-account-emails-to-new-emails

در سایر سرویس دهندگان مثلا برای انتقال ایمیل یاهو به ایمیل دیگر و.. می توانید با استفاده از بخش Advanced options انجام دهید. مطابق شکل زیر اطلاعات هر حساب خود را وارد می کنید و سپس ایمیل ها منتقل میشوند. دقت داشته باشید که این فرآیند ممکن است چند روز به طول انجامد.

فوروارد کردن ایمیل های قدیمی

زمانی که تنظیمات مربوط برای وارد کردن یا انتقال ایمیل های قدیمی را در جیمیل یا اوت لوک را انجام می دهید ، پس از تغییر جیمیل ، یاهو و.. ایمیل های قدیمی به صورت خودکار به ایمیل جدید ارسال میشوند. بنابراین نیازی به فوروارد کردن نیست. اما در جیمیل به مدت ۳۰ روز ، تنها پیغام های جدید فوروارد میشوند. در این مواقع و زمانی که ایمیل های قدیمی را با انجام مرحله قبلی که ذکر شد ، در حساب جدید خود مشاهده نمی کنید ، نیاز است که فوروارد کردن ایمیل های قدیمی را در آدرس قبلی ، انجام دهید.

در جیمیل با انتخاب Settings و کلیک روی تب Forwarding and POP / IMAP ، می توانید وارد تنظیمات مربوطه شوید.

Transfer-old-account-emails-to-new-emails1

Add a forwarding address را انتخاب کنید و آدرس ایمیل جدید خود را وارد کنید. در صورتی که می خواهید تنها برخی از ایمیل های قدیمی فوروارد شوند ، creating a filter link را انتخاب کنید.

برای Outlook ، ابتدا به بخش Options بروید و روی Email forwarding کلیک کنید. در کارد مربوطه آدرس ایمیل جدید را وارد کنید.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -70951607616312024-1722907470-31244;