اهداف تبلیغات با ایمیل

4 از 5 (3 نظر)

تبلیغات با ایمیل

ایمیل یک ابزار ارتباطی است که از ابتدای ظهور اینترنت مطرح شد و تاکنون توانسته جایگاه خود را در بین ما حفظ نماید. اکثر مردم ایمیل های خود را به طور مداوم چک می‌کنند. پس کافیست ایمیل شما بتواند توجه آنها را جلب نماید و به محصولات / خدمات شما نیاز داشته باشند.

Send-group-email

برای چه اهدافی می توانم از تبلیغات ایمیلی استفاده کنم؟

توسعه روابط با مشتری : اولین و ساده ترین هدف شاید ساختن یک رابطه محکم و شخصی سازی شده با مشتری است که تاثیر زیادی هم بر نرخ تعامل برند می گذارد.
آگاهی از برند: با کمپین ایمیلی آگاهی از برندتان را افزایش می دهید و مانع فراموشی مشتری می شوید.
بازاریابی محتوا: اگر دارای وبلاگ هستید و تولید محتوا می کنید ارسال محتواهای جدید از طریق ایمیل می تواند اثر بخش باشد.
جذب لید: به منظور جذب مشتری بالقوه می توانید از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید.
بازاریابی محصول: از طریق ایمیل به بازاریابی محصول و یا سرویسی که دارید بپردازید.

مزایای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار من چیست؟

آمار زیر دلیل اهمیت استفاده از ایمیل مارکتینگ را نشان می دهند:

3/2 مشتری ها مستقیما از طریق ایمیلی که برایشان فرستاده اید خرید می کنند.
تنها 20 درصد از مشتریان بالقوه به مشتری واقعی تبدیل می شوند که آنها را باید از طریق محتواهای ایمیلی جذاب ترغیب به خرید کنید.
طبق آمار بازاریابی ایمیلی 40 برابر از فیسبوک و توییتر در جذب مشتری قدرتمندتر عمل می کند.
حالا که با اهداف تبلیغات ایمیلی و دلیل اهمیت آن آشنا شدیم وقت آن است که روش انجام ایمیل مارکتینگ را از صفر تا صد با هم فرا بگیریم.

استراتژی مناسب، ایمیل مارکتینگ

طبیعتا شروع هر اقدامی نیاز به زیر ساخت مناسب دارد و اگر بی گدار به آب بزنید ممکن است نتیجه عکس بگیرید. فراموش نکنید که هر کدام از مشتری های شما روزانه به طور متوسط 121 ایمیل دریافت می کنند. این به آن معناست که اگر استراتژی درستی در انجام ایمیل مارکتینگ به کار نگیرید، ایمیل شما در سیل ایمیل های اینباکس مشتریتان گم می شود و حتی بدتر به فولدر اسپم هدایت می شود.قبل از اینکه اقدام به اجرای کمپین ایمیل مارکتینگ خود کنید کمی در رابطه با آمار ایمیل های صنعت مرتبط با بیزینستان تحقیق کنید و آنها را به عنوان یک معیار در نظر بگیرید. پرسونای مشتری را بررسی کنید تا دقیقا متوجه شوید مشتری چه نیازی دارد و از شما چه می خواهد.

لینک عضویت و ثبت نام ایمیلی ایجاد کنید

لینک ثبت نام بهترین کاری است که برای افزایش بانک ایمیلی خود می توانید انجام بدهید. در واقع غیر از روش های دیگری که برای افزایش بانک ایمیل تان وجود دارد (که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم) وجود یک لینک ثبت نام به کاربر اجازه می دهد با میل و نیاز خودش ثبت نام انجام دهد و همین اقدام خطر اسپم شدن شما را تا حد زیادی کاهش می دهد چرا که کاربر با میل خودش وارد کمپین شده است.

افزایش بانک ایمیل مارکتینگ

موفق ترین تبلیغات ایمیلی از ایمیل بانکینگ مناسب حاصل می شوند اما غیر از لینک های ثبت نامی  بانک ایمیل را چطور باید افزایش داد؟ نکات زیر از جمله اقداماتی هستند که می توانید برای به دست آوردن بانک ایمیل رایگان انجام دهید.

پاپ آپ خروج Exit popups: مطمئنا تا به حال وب سایت هایی را دیدید که وقتی می خواهید از آن خارج شوید پنجره ای ظاهر می شود و ایمیل تان را از شما می خواهد. این روش یکی از روش های اصولی و خوب برای افزایش لیست ایمیل است. اما برای اینکه این روش نتیجه بدهد باید محتوایتان آنقدر قدرتمند باشد که کاربر واقعا ایمیلش را در اختیار شما قرار دهد.
محتوا در ازای ایمیل: خیلی از وب سایت ها هستند که به ازای اینکه مطلبی را که دنبالش می گردید در اختیار شما قرار دهند از شما درخواست ایمیل می کنند و یا مطلب را مستقیما به ایمیل می فرستند. در این حالت به صورت محترمانه از کاربر بخواهید تا ایمیلش را وارد کند چرا که می خواهید مطلب مورد نظرش را به ایمیلش ارسال کنید. در این حالت کاربر به دلیل نیازش به محتوا ایمیلش را وارد می کند. از این راه تعداد زیادی آدرس ایمیل جمع می کنید و برای کمپین از این بانک گسترده استفاده می کنید.
فرم ثبت نام: یکی دیگر از راه های افزایش ارگانیک لیست ایمیل وجود یک فرم ثبت نام قابل دسترس بالای صفحه وب سایتتان است. خصوصا محتواهایی را که می دانید بیشتر از همه مورد استقبال گرفته در همان صفحه دعوت به ایمیل را قرار دهید. یا مثلا پیشنهاد محتوایی را برای فرستادن به ایمیل کاربر بدهید که به محتوای فعلی که کاربر در حال خواندنش است نزدیک است یا مکمل آن است.

تولید محتوای مناسب ایمیل

شاید فکر کنید همین که کاربر ایمیل را باز کند کافی است و شما به هدفتان رسیده اید اما در واقع اصلی ترین و حیاتی ترین قسمت همینجاست یعنی : تولید محتوای مناسب و متفاوت. اگر کاربر با محتوای ایمیل ارتباط برقرار کند و از آن خوشش بیاید احتمال اینکه در آینده ایمیل های بعدی شما را نیز باز کند بسیار افزایش پیدا می کند. اما اگر کاربر ایمیل تبلیغاتی را باز کند و محتوای ایمیل نتواند جذبش کند احتمالا بعدا نیز نسبت به ایمیل هایتان بی تفاوت خواهد بود و حتی ممکن است لغو اشتراک را انتخاب کند.

واقعیت این است که هر ایمیلی که می فرستید باید حاوی اطلاعات ارزشمند باشد و از نظر محتوایی با ایمیل قبلی تفاوت داشته باشد. مثلا اضافه کردن کمی طنز به ایمیل یا استفاده از لحن خودمانی باعث می شود کاربر با شما احساس نزدیکی کند و به شما به عنوان یک ایمیل تبلیغاتی نگاه نکند.

نکته بعدی در تولید محتوای ایمیل استفاده از فرم های ساده و خلوت است به طوری که کاربر وقتی فرم را نگاه می کند با فیلد های شلوغ و در هم ریخته مواجه نشود. فرم محتوایی شما باید تا حد امکان نیاز های اولیه و ضروری را فراهم کند و از حاشیه دور باشد.

فرستادن ایمیل در زمان مناسب

همانطور که گفتیم کاربر در طول روز با حجم زیادی از ایمیل روبروست. اینکه چه ساعتی از روز ایمیل فرستاده شود تا بالای لیست اینباکس قرار بگیرد بسیار مهم است. طبق آمار انجام شده بیشترین ترافیک چک کردن ایمیل ساعت 10 صبح اتفاق می افتد و باید ایمیلتان را طوری تنظیم کنید که در ساعت های پر ترافیک ارسال شود تا امکان باز کردن آن توسط کاربر بیشتر شود. البته ساعت پیک چک کردن ایمیل به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله سن، جنسیت، موقعیت مکانی، شغل و …. . باید بررسی کنید ببینید جامعه هدف شما چه کسانی هستند چه سبک زندگی دارند و صبح ها چه ساعتی بیدار می شوند و ترتیب انجام فعالیت هایشان چگونه است.

 

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -70951607621452024-473168752-18808;