گروه بندی مشتری

4.25 از 5 (4 نظر)

دسته بندی مشتریان در پنل اس ام اس

ورود شماره به داخل پنل اس ام اس یکی از متداول ترین عمل هایست که در سامانه انجام می گردد اما نحوه دسته بندی و قرار دادن شماره های مشتریان در سامانه اهمیت فراوانی دارد. در این مقاله قصد داریم نحوه تفکیک و دسته بندی شماره مخاطبین را به زبانی ساده بیان کنیم.

Categories-customers

 

   - مشتریان قدیم، مشتریان همیشگی

مخاطبان پیامکی شما در واقع مشتریان بالقوۀ شما محسوب می‌شوند. زمانی که یکی از آنها خریدی از شما انجام داد، باید او را به لیست "مشتریان بالفعل" خود انتقال دهید. زیرا او اکنون ارزش بیشتری برای شما دارد و باید با این مشتری جدید، با لحن گرم‌ تری پیامک بفرستید. تحقیقات بازار نشان می‌دهد هزینه نگه داشتن یک مشتری قدیمی بسیار کمتر از هزینه برای جذب یک مشتری جدید است.

   - علایق و سلایق

ممکن است شما محصولات متنوعی ارائه کنید. پس کاملاً منطقی است که با مشتریان خود در مورد آن دسته از محصولاتی صحبت کنید که از شما خریده‌اند و علاقه خود را به آنها نشان داده‌اند. مثلا اس ام اس حراج لوازم اسکی می‌تواند برای کسانی ارسال شود که به ورزش‌های زمستانی علاقه دارند و قبلا از شما وسایل کوهنوردی خریده‌اند. مشتریان خود را بر اساس علاقه آنها به ورزش‌های مختلف دسته‌بندی کنید. یا برای مشتریانی که از اینترنت همراه استفاده می‌کنند، پیشنهاد خرید مودم با تخفیف را ارسال کنید.

   - سطح مالی

مشتریان خود را بر اساس مبلغی که صرف خرید محصولات شما کرده‌اند، تقسیم کنید. به این ترتیب می‌توانید فقط در مورد محصولاتی با همان رنج قیمت به آنها پیامک بدهید. با این کار شانس فروش دوباره به آنها را افزایش دهید. زیرا آنها نشان داده‌اند که حاضرند تا این مقدار، به شما پول پرداخت کنند.

   - مشتریان ویژه

مشتریان بزرگ شما می‌بایست یک دستۀ مخصوص به خود داشته باشند تا شما بتوانید بیشترین توجه را نسبت به آنها داشته باشید. این یعنی پیشنهادهای ویژه و اختصاصی خود را برای آنها بفرستید و اطلاعات انحصاری در اختیار آنها قرار دهید.

   - فروش، فروش می‌آورد!

مشتریان فعلی خود را مشخص کنید و یک ارتباط مداوم با آنها داشته باشید. هدف شما در درج اول این است که آنها را بابت خرید از شما تحسین کنید و به انتخاب آنها آفرین بگویید! حالا اگر برای خرید بعدی از شما تصمیمی گرفتند، همراهشان باشید.

   - چرخه خرید

آیا یک الگوی مشخص برای خریدهای مشتری وجود دارد؟ بله وجود دارد! این الگو را شناسایی کنید و پیامک‌های خود را بر اساس آن ارسال نمایید. با این‌کار بازدهی برنامه‌های تبلیغاتی خود را افزایش دهید. ارسال پیامک هدفدار، نه تنها در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند، بلکه خطر ایجاد مزاحمت برای مشتری را نیز کاهش می‌دهد. مشتریان شما همیشه به محصولات و خدماتتان نیاز ندارد. اگر شما لوازم اسکی می‌فروشید، طبیعتا مشتریان شما در فصل زمستان به سراغ شما می‌آیند و احتمالا پیشنهادهای دیگر شما در فصل‌های دیگر برای آنها جذاب نیست.

   - مکان‌یابی

شاید محصول یا خدمات شما در شهرها و مکان‌های مختلف، کاربردهای متفاوتی داشته باشد. بنابراین اگر محل زندگی مشتری را بدانید، به سادگی می‌توانید او را به فروشگاه مورد نظر خود هدایت کنید. شاید فروش لوازم اسکی در مناطق کوهستانی، سود بیشتری داشته باشد.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از سامانه پیامک عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -70951607619092024-423218032-18460;