تفاوت های فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی

4.25 از 5 (4 نظر)

تفاوت های فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی

اکثر مردم تفاوت بین بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی را نمی دانند. و این یعنی آن ها از درک تمایز ویژگی ها و کاربرد هر سرویس عاجزند. کلمات “بازاریابی تلفنی” و “فروش تلفنی” هنوز هم اغلب هم معنی تلقی می شوند. اما اگر می خواهید از کمپین تلفنی خود بیشترین بهره را ببرید، شناخت تفاوت ها و چگونگی استفاده از هر سرویس برای شما ضروری ست.

به طور سنتی، فروش تلفنی (یک اصطلاح بسیار قدیمی) به عنوان فعالیتی جداگانه و مستقل به شمار می آید. اما بازاریابی تلفنی بسیار جدیدتر است و اغلب به عنوان یک اصطلاح کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد و فروش تلفنی را نیز شامل می شود.

امروزه بسیاری از متخصصان صنعت با واژه بازاریابی تلفنی همه فعالیت هایی را که از تلفن برای ارتباط با مشتریان (بالقوه) استفاده کنند، توصیف می کنند. آگاه ساختن مشتریان از یک محصول یا سرویس، تولید سرنخ یا فرصت، هدایت مشتریان فعلی، ارائه اطلاعات، انجام تحقیقات بازار و فروش محصولات یا خدمات به مشتریان جدید یا فعلی نیز در همین حیطه است. بنابراین، بازاریابی تلفنی تبدیل به یک اصطلاح جامع شده که شامل فروش تلفنی و دیگر مفاهیم مرتبط نیز می شود.

تفاوت-های-فروش-تلفنی-و-بازاریابی-تلفنی-

 

با همه ی این اوصاف، بازاریابی و فروش تلفنی تعاریف کاملا مشخصی دارند:

بازاریابی تلفنی: خدماتی است که باعث ایجاد علاقه، ایجاد فرصت ها، گردآوری اطلاعات، بازخورد مشتریان، جلسه های ملاقات و سرنخ از طریق تلفن می شود.

فروش تلفنی: خدماتی است که نیروی فروش طی آن از طریق تلفن محصولات یا خدمات خود را به صورت مستقیم به مشتری به فروش می رساند.

بازاریابی تلفنی سرنخ ایجاد می کند، به افراد اجازه می دهد تا در مورد آنچه شما به آنها پیشنهاد می دهید اطلاعات کسب کنند و فرصتی مشترک برای مشتری و کسب و کار برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یکدیگر فراهم می کند. فروش تلفنی این فرصت ها را برای شرکت شما به درآمد تبدیل می کند.

حالا کدام یک به کار شما می آید؟ پاسخ این سوال بستگی به نتایج مورد نظر و اهداف شما دارد.

 

بازاریابی تلفنی برای شما چه کاری انجام می دهد؟

بازاریابی تلفنی زمان و هزینه پیدا کردن مشتریان جدید را با ارائه مستقیم اطلاعات به مشتری، به ایجاد علاقه به برند، محصول یا خدمات شما اختصاص می دهد. شناسایی سرنخ های عالی برای تیم فروش تلفنی شما.

منبع اطلاعات قابل اطمینانی برای تیم فروش تلفنی شما ایجاد می کند.

کمپین های بازاریابی تلفنی خوب به کمپین های فروش تلفنی عالی منجر می شوند.

بازاریابان تلفنی حرفه ای، نیاز به دوره های گران قیمت و طولانی برای تماس های اولیه در تیم های فروش را حذف می کنند.

به صورت حرفه ای، برند، محصول یا خدمات شما را به مشتریان بالقوه ارائه می دهد.

روند خرید مشتریان کنونی و یا پتانسیل کسب و کار جدید را مشخص می کند.

تماس های ورودی فرصت خدماتی را فراهم می کند که بعدا می تواند به تولید سرنخ یا فروش بیشتر منجر شود.

تیم های بازاریابی تلفنی می توانند خطوط اطلاعات شما را پردازش کنند، تا درخواست های ساده اطلاعات، به مشتری منجر می شوند.

بازاریابی تلفنی اغلب می تواند “موقعیت های دم دست” را نشان دهد. این موقعیت ها مشتریانی هستند که از قبل آماده خرید یک محصول یا خدمات هستند و به قانع کردن یا ایجاد حس ضرورت خرید احتیاجی ندارند.

هماهنگ کردن جلسات کاری مهارت است. بازاریابان تلفنی با تجربه، جلسه های قوی تری می گذارند می کنند. بازاریابی تلفنی کمک می کند جلساتی با مشتریانی داشته باشید که دقیقا به دنبال آنچه که شما ارائه می دهید، هستند.

 

فروش تلفنی برای شما چه کاری انجام می دهد؟

اگر در حال حاضر اطلاعات تماس مشتریان احتمالی خود را دارید، نیاز به کسی دارید که با پیگیری های صحیح و متقاعد کننده، این سرنخ ها را به مشتری تبدیل کند. یک تیم فروش تلفنی حرفه ای نرخ تبدیل سرنخ به مشتری را افزایش، و هزینه های هر فروش را کاهش می دهد.

اغلب، تیم های تخصصی فروش تلفنی باید بتوانند با رعایت اصول برخورد با مشتری ها، سرنخ های سخت (مثلا مدیران ارشد) را به مشتری تبدیل کنند.

کمپین های فروش تلفنی در کنار اطلاعات دقیق مشتری که توسط کمپین های بازاریابی ارائه شده به درستی کار می کنند.

اندازه کمپین های فروش تلفنی را می توان متناسب با بودجه تغییر داد.

تماس تلفنی سرد (تماس اولیه با کسی که اطلاعاتی از شما ندارد) نیاز به روحیه ای خاص دارد. اگر می خواهید از این روش فروش استفاده کنید، حتما از نیروهای خبره و با تجربه کمک بگیرید تا مشتری های احتمالی آزرده نشوند.

هزینه های جلسات حضوری را با یک تیم فروش تلفنی کارآمد کاهش دهید.

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت ثبت نام سامانه پیام صوتی پارس گرین عدد 2000 را به سامانه10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

 
کد BSC : -70951607623282024935220602-32268;