10 نکته برای بازاریابی تلفنی و کشف سرنخ فروش

4 از 5 (3 نظر)

10 نکته برای بازاریابی تلفنی و کشف سرنخ فروش

فرآیند بازاریابی تلفنی و کار کردن روی سرنخ هایی که قبلا با آن ها تماس نداشته اید و تبدیل آنان به مشتری، کار دشوار و زمانبری است. سوال مهمی که ایجاد می شود این است که چطور باید سرنخ های جدید را به خریدار تبدیل کرد؟

10-نکته-برای-بازاریابی-تلفنی-

 

در ادامه 10 نکته را مرور می کنیم که به شما کمک می کند تا بازاریابی تلفنی موثرتری داشته باشید و بتوانید سرنخ های بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

یافتن اطلاعات خوب:

این اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی، عنوان شغلی، آدرس ایمیل و یا شماره تلفن است که می تواند شما را به تصمیم گیرنده مناسب در سازمان هدف، هدایت کند. راه های متعددی برای یافتن آن ها وجود دارد، از جمله جستجوی بانک های تجاری، حضور در نمایشگاه ها یا خرید لیست های مرتبط و قانونی است. بهتر است که اطلاعات با مشخصات مشتری شما منطبق باشند، زیرا شانس بیشتری برای تبدیل آن ها از سرنخ به مشتری دارید.

قانون را رعایت کنید:

اگر شما هر گونه اطلاعات شخصی در مورد مشتریان، مانند نام و آدرس را در اختیار دارید، باید قانون حفاظت از داده ها را رعایت کنید.

یک هدف روشن داشته باشید:

هنگام ارسال پیام صوتی به مشتری، باید آن چه را که می خواهید به دست بیاورید، روشن کنید. گاهی ممکن است هدف فروش فوری نباشد، اما می تواند فرصتی برای ارائه یک داستان، ارسال یک بروشور یا ارائه یک امتیاز باشد.

محتوای پیام را تحلیل کنید:

هنگام برقراری تماس های سرد با سرنخ فروش، داشتن لیستی از پیام های کلیدی می تواند مفید باشد. مطلبی که می خواهید ارائه کنید را پیش از تماس یادداشت کنید.

آموزش کارکنان را فراموش نکنید:

کارکنانی که با مشتریان تماس های سرد برقرار می کنند باید به درستی آموزش دیده باشند. مهم تر از همه، آن ها باید با محصول یا خدماتی که به فروش می رسد کاملاً آشنا باشند.

شروع آرامی داشته باشید:

تماس با مشتری را در یک فضای آرام شروع کنید و همیشه اول خودتان را معرفی کنید، اطمینان حاصل کنید که با فرد مناسب صحبت می کنید. زمان درست را برای تماس گرفتن انتخاب کنید. روزهای تعطیل فرصت مناسبی برای تبلیغات و تماس تبلیغاتی نیست.

بر روی مشتری تمرکز کنید:

در مورد نیازها و مسائلی که مشتریان با آن ها روبرو هستند، بپرسید. به دقت پاسخ خود را بشنوید و سپس توضیح دهید که چگونه پیشنهاد شما به آن ها کمک می کند.

از کانال های ارتباطی مختلف استفاده کنید:

اگر سرنخ فروش موافقت کند، می توانید با فرستادن ایمیل، پیام های متنی، پیام های صوتی، جزوه و همچنین استفاده از رسانه های اجتماعی با آن ها ارتباط برقرار کنید. اما به یاد داشته باشید که کسب و کار در مورد ایجاد روابط است، معمولا بهتر است در گام اول چهره به چهره باشد و گام دوم تلفنی.

پیگیر باشید:

اطمینان حاصل کنید که هر تعهدی را که در تماس اولیه خود قول داده اید، انجام می شود، حتی اگر یک سال از آن گذشته باشد.

نتایج را ارزیابی کنید:

روش های جذب سرنخ را ثبت کنید و نتیجه پیگیری هر روش را بررسی کنید تا بهترین آن انتخاب شود. نرخ تبدیل را محاسبه و ارزیابی کنید. در نهایت، روش های مختلف و نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید تا دریابید که کدام نوع رویکرد سبب موفقیت بیشتر شما می شود.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت ثبت نام سامانه پیام صوتی و متنی عدد 2000 را به سامانه10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

 
کد BSC : -70951607619272024-1495337692-32288;